Pravidla závodů

Obecné informace:

Charakter soutěže:

Snahou účastníků závodu je zdolání jakýmkoliv způsobem, ať je to vyběhnutí, dojití nebo doplazení, v co nejkratším čase vrchol budovy. Po dosažení cíle, tedy posledního patra, budou všichni účastníci postupně svezeni dolů výtahem. Je přísně zakázáno se vracet po stejných schodech, a to především bezpečnosti všech účastníků. Pojďte si vyzkoušet něco nového či pokud jste již závod absolvovali, tak pojďte do toho!!! Hlavním cílem soutěže je však strávit pěkný den s neopakovatelným zážitkem a poznáním mnoha zajímavých lidí, kteří jsou stejnými nadšenci jako vy. Součástí letošního roku bude i pomoc handikepovaným sportovcům, které bychom chtěli podpořit ze startovného

Letos se poběží dva závody v seriálu RUN UP a to v budově RCO v Olomouci a v budově City Empiria v Praze.

Máme pro vás připraveny tyto kategorie:

Do posledního patra (Olomouc 18. pater - 420 schodů/Praha 26. pater - 520 schodů).

Mezi naše oblíbené kategorie patří i dětský závod, kde malé ratolesti až do teenagerovského věku se snaží vyběhnout jim přizpůsobenou délku závodu. Každé z dětí dostane v cíli drobnou dětskou cenu.

Pravidla registrace:

Dětský závod:

Tento závod je určen pro děti od 0+ až do 12-ti let, kteří si chtějí závod jen vyzkoušet tzn. bez měření čipem a je zcela zdarma. Tato registrace proběhne jen v den konání akce. Dětské závody proběhnou kolem 15-té hodiny dle instrukcí organizátorů.

Registrací s platbou získáte:

Měření času:

Pro registrované je nezbytně nutné mít správně připevněno startovní číslo. Měření času bude realizováno pomocí elektronického čipu. Startovní čísla a čipy jsou nepřenosné. Není dovoleno použití čipu jiným závodníkem. Při zneužití čipu hrozí diskvalifikace závodníka.

Mistrovství ČR v běhu do schodů:

Závod Run-Up Praha 2017 bude zároveň jako první Mistrovství ČR v běhu do schodů v tomto městě. Po 10-leté etapě, tak vystřídá Olomouc. Závod se uskuteční 23. září 2017. Mistrem ČR a Mistryní ČR se stane nejlépe umístěná žena či muž české národnosti.

Pravidla:

Vstup:

Účastníci se do budovy dostanou pouze hlavním vchodem. Trénink v den závodu nebude umožněn. Divákům se přísně zakazuje jakýkoliv pohyb po schodišti a v dráze, neboť mohou ohrozit sebe i závodníky. Závodníkům je zakázáno se vracet zpět po schodišti, které zdolali. Dolů budou postupně svezeni výtahem.

Kontrola:

Všichni účastníci se budou muset prokázat občanským průkazem s fotkou. Cizinci se prokážou pasem či platným dokladem v dané zemi. Dovolujeme si Vás požádat, abyste si s sebou na závod nebrali žádné cennosti. Pro závodníky kategorií Junior/Juniorka v kategorii 13-18 let budeme vyžadovat takový doklad, kde je fotografie a uveden věk.

Protesty:

Protesty ohledně závodu je možné uvést písemnou formou u registračního stanu či u sportovního ředitele (Martin Konvičný), protesty budou vyřešeny v co nejrychlejším čase pro zachování plynulosti závodu. Poplatek za podání protestu je 500,-

Toalety:

Toalety budou zajištěny, řiďte se pokyny organizátorů.

Doporučené oblečení:

Doporučujeme obléci se do letního sportovního oblečení a do běžeckých bot. Schodiště nejsou klimatizovaná, tudíž v nich může být horko. Vezměte si proto spíše lehké oblečení, ve kterém se nebudete tolik potit. Případně přizpůsobit aktuálnímu počasí v den závodu.

Parkování/Doprava:

Parkování je v okolí věže možné, ale po našich zkušenostech je lepší použít MHD.

Diváci:

Z důvodů omezeného prostoru nebudeme moci umožnit divákům přímou účast v budově věže, ale jejich podpora bude vítána u vchodu. Běžci budou vybíhat podle rozvrhu, každých 30 sekund. Tento rozvrh není možno měnit. Na místě bude průvodce z řad organizátorů, aby Vám pomohl.

Stanice s vodou:

Jako občerstvení bude po závodu podávána voda v určené místnosti.

Lékařská pomoc:

Zdravotnická pomoc bude po celou dobu závodu k dispozici všem, kteří by měli jakékoliv zdravotní obtíže. V nutném případě oslovte nejbližšího člena z řad organizátorů, aby vám pomoc pomohl přivolat.

Fotografie:

Své fotografie můžete nasdílet organizátorům, aby je mohli oni nasdílet pomocí FB stránek RUN UP či webových stránek www.run-up.cz. Organizátoři v rámci možností budou fotit a tyto fotografie pak umístí na naše FB stránky.

Udělování cen:

Věcné ceny budou uděleny v blízkosti budovy v co nejkratším čase po finále. Start a Finále je určováno organizátory závodu.

Výsledky:

Oficiální výsledky budou vyvěšeny na internetových stránkách www.championchip.cz.

Věcné ceny:

Věcné ceny budu uděleny následovně.

V případě neobsazení kategorie či neúčasti na vyhlášení cena nebude udělena.
V dětských kategoriích budou děti odměny drobnými upomínkovými předměty dle možností pořadatelů.